2. Ura-Napoj pozabe

Published on 26 October 2022 at 21:07

 

Pozdravljene!

Pri vaši drugi uri napojev bomo spoznale napoj pozabe oziroma napoj za pozabljivost.

Danes bomo večino sestavin in pripomočkov našli zadaj v študentski omari. Hitro se dajte v skupine po domovih in naj ena od vas pride v vrsto semle do šrudentske omare in prosim brez prerivanja.

___________________________________________________________Punce: vzemite kapalko, stekleničko vode reke Lethe, dve vejici Baldrijana, kozarček z medom, žličko ter štiri jagode omele.

Tiste za mizami pa pripravite površino...pladenj naj bo pred tisto, ki je prišla po sestavine, kotel na sredini ena naj odide še po špiritni gorilnik in stojalo, da kotel postavite nadenj.

Tišina! Tako...hvala...sedaj ko imate na mizi vse pripomočke pa naj ena od vas, ki še ni odšla po nič, pride po recept. Recept dobro preberite in vzemite si čas.

Lahko pričnete z delom:

 

 

 

Odlično!

Veseli me, da vam je večini napoj uspel! Sedaj pa nam je ostalo še nekaj časa zato pozorno poslušajte, saj vam bom povedala nekaj zanimivih informacij o zgodovini napoja.

Pozor: to je lahko tudi na končnem izpitu!

Začnimo pri odkrihteljici oziroma izumiteljici napoja pozabe Fedrica Quimia. Napoj je bil izumljen nekje približno 16. stoletja v Španiji (se predvideva), ker je bila Fedrica rojena v Španiji in je po rodu Španka. Ker je bila izumiteljica nekoliko skrivnostna nam je močno pomagal njen spisek sestavin, vendar je poleg manjkal zelo pomemben del recepta (postopek). Žal pa tudi Fedrice ni bilo mogoče vprašati ničesar ker je po sprobavanju svojega napoja dokazala, da deluje, vendar je izgubila spomin.

Frederica Quimia je odkrila različico, ki je veliko močnejša od tistega, čemur trenutno pravimo napoj pozabe, in zmes, ki jo bomo kuhali danes, povzroča le rahlo malomarnost in težave pri spominjanju manjših podrobnosti v času trajanja

Napoj pozabe se pogosto uporablja med potegavščinami, da povzroči, da nič hudega sluteča žrtev za kratek čas postane raztresena, vendar lahko duševni zdravilec napoj uporabi tudi za zdravljenje različnih motenj oziroma na tistih ki trpijo zaradi travme.

Tako to je vse od današnje ure, čaka vas pa še domača naloga!

Pozorno preberite:

___________________________________________________________

Napiši krajši spis (min. 200 besed) o delu oziroma o zvarjenju napoja. Seveda lahko uporabiš tudi imena svojih sošolcev in sošolk, ki so bili s teboj v skupini. Nato pa si naredi manjše zapiske o zgodovini napoja (lahko tudi v alinejah).

Če pa bi dali svojemu domu še dodatnih 20 točk pa napoj tudi nariši ali poslikaj kako si ga naredil.

To je vse za danes in nasvidenje!

prof. Ginny Hermiona Potter


Add comment

Comments

There are no comments yet.